Peregrynacja ikony MB Częstochowskiej w Międzyborowie

9 WRZEśNIA 2016

Trwa nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w diecezji łowickiej. 7 września Jasnogórska Pani została przywitana w progach międzyborowskiej świątyni przez bp. Wojciecha Osiala i proboszcza parafii ks. Krzysztofa Krawczyka. Matka Boża w asyście bielanek, ministrantów, pocztów sztandarowych, orkiestry i strażaków dotarła na tron, z którego patrzy na każdego i widzi wszelkie troski, kłopoty, smutki i radości.

Jak podkreślił bp Osial w swojej homilii, Matka Boża widzi wszystko – błędy, słabości, ale przede wszystkim dobro. Dlatego warto do Niej przychodzić, nie wstydzić się i okazywać na każdym kroku, że zawierzamy Jej swoje życie. Biskup prosił licznie zgromadzonych wiernych, żeby dawali świadectwo wiary i ufności przez noszenie medalika.

Po uroczystej Mszy św. młodzież poprowadziła czuwanie, będące wyrazem wdzięczności, ale także prośbą o większe dary i łaski. Rozważania przeplatane pieśniami ku czci Matki zakończyły się Apelem Jasnogórskim.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu znajduje się na stronie lowicz.gosc.pl