XXI ŁPPM na Jasnej Górze

14 SIERPNIA 2016

Łowicz – Jasna Góra trasa do przebycia w 2.5 godziny samochodem. Szybka wizyta u Maryi i co dalej? Ten scenariusz nie jest dla Nich. Oni zdecydowali się na 9 dni wędrówki, codzienną modlitwę, trudności na trasie, własne problemy, ale przede wszystkim wybrali Maryję jako swoją Matkę. Z intencjami, w których często pojawiały się prośby o uzdrowienia z nałogów, ratowanie rodzin, powołania kapłańskie, rozeznanie drogi życiowej – dotarli do Czarnej Madonny i oddali Jej wszystkie swoje troski i kłopoty, radości i smutki.

Dziś koło godz. 11.30 u stóp tronu jasnogórskiej Pani 9 grup z diecezji łowickiej przywitał bp Andrzej F. Dziuba oraz przewodnik pielgrzymki – ks. Rafał Babicki. W tym roku jako pierwsza oddała hołd Maryi grupa biało – żółta czyli pątnicy z Kutna i okolic. Nie dało się nie zauważyć, że do Częstochowy przybyła diecezja łowicka – wiele pątników założyło swoje regionalne stroje, by zaznaczyć skąd przybywają. Po prezentacji grup na wałach, pątnicy udali się do kaplicy cudownego obrazu, by po oddaniu Maryi należnej czci powrócić na wały, by uczestniczyć tam we Mszy świętej.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Codzienna relacja ze szlaku pielgrzymiego znajduje się na stronie lppm.pl oraz lowicz.gosc.pl