Miasteczko Łowickie ŚDM już tętni życiem

26 LIPCA 2016

Z minuty na minutę, niczym grzyby po deszczu wyrastały nowe ”domy”. Jedne małe niczym kawalerki, inne potężne dla całych rodzin, przypominające wille. Po rozstawieniu namiotów większość osób na ziemi śledziejowickiej przygotowało sobie pierwszy posiłek. Miasteczko zaczęło tętnić życiem. Wolontariuszki szybko odnalazły drogę do pryszniców i umywalek. Niektórzy tak jak ks. Wojciech Szabrański SDB już po kilku godzinach czuli się jak w domu. Po czym można było to poznać? Po kapciach. Salezjański duszpasterz po trawie tak jak po domu chodził w bamboszach.

Po zapoznaniu się z terenem, odpoczynku i pierwszych spotkaniach na placu została odprawiona Msza św. Koncelebrowana, której przewodniczył ks. Tomasz Staszewski. Słowo Boże wygłosił ks. Adam Bednarczyk, koordynator ŚDM diecezji łowickiej. Zwracając się do pielgrzymów powiedział, że na ten dzień i te wydarzenia czekaliśmy trzy lata. To co dopiero przeżywaliśmy w diecezji teraz tu jest uwieńczeniem naszej pracy. Dlatego wcale nie chcemy by wszystko szybko przeminęło i by powrócił święty spokój. Oczekujemy wielu owoców. Kaznodzieja pogratulował przybyłej młodzieży odwagi i oparcia na Bogu.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Codzienna relacja z przebiegu ŚDM znajduje się na stronie lowicz.gosc.pl oraz sdmlowicz.pl

Partner Wydarzenia: