Pielgrzymi z Włoch, Francji i Białorusi już u nas

21 LIPCA 2016

Także w Sochaczewie oficjalnie rozpoczęły się Dni w Diecezji. Młodzież przybyła do rejonu sochaczewskiego rozlokowana została w dwóch dekanatach – Sanniki i Sochaczew Św. Wawrzyńca. W Sochaczewie odbyło się powitanie pielgrzymów. Zebrani wolontariusze wraz ze swoimi duszpasterzami – oczekiwali na przyjazd diecezjan z Archidiecezji Perugia. Kilkanaście minut przed godziną 18 wszystkim zebranym ukazał się autokar z włoskimi numerami rejestracyjnymi. Młodzież sochaczewska powitała pielgrzymów brawami. Przed wejściem do sochaczewskiej świątyni przybyli mogli zauważyć transparent biało-czerwony ze słowem „Benvenuti!” co z języka włoskiego oznacza „Witamy!” oraz transparent z godłem Sochaczewa oraz hasłem Światowych Dni Młodzieży. Gości z Włoch witali również przedstawiciele władz samorządowych.

Podczas Dni w Diecezji w 14 dekanatach gościmy w Skierniewicach 48 Francuzów (z bp. Georgesem Colombem), 46 Białorusinów w Puszczy Mariańskiej i 685 Włochów w 12 dekanatach. I tak, do rejonu łęczyckiego przebyły 42 osoby, do kutnowskiego – 100 osób, do łowickiego – 93, w sochaczewskim są 102 osoby, w skierniewickim – 96, w żyrardowskim – 198 osób, a w rawskim – 136. Wśród Włochów, którzy przyjechali do diecezji, jest 3 biskupów – bp Renato Boccardo, bp Mario Ceccobelli i bp Paolo Giulietti.

Dni w Diecezji odbywają się w 7 rejonach: łowickim, rawskim, skierniewickim, kutnowskim, żyrardowskim, łęczyckim i sochaczewskim.

Podczas niepełnego tygodnia spędzonego w diecezji zaplanowano dni: pielgrzymkowy, turystyczny, wspólnotowy i rodzinny. Goście odwiedzą 21 lipca jedno z 4 sanktuariów, a w następnych dniach poznają kulturę, zwyczaje oraz najpiękniejsze i charakterystyczne miejsca diecezji. Ważnym dniem będzie dzień wspólnotowy w Łowiczu. Rozpocznie go wspólne przejście przez Bramę Miłosierdzia, po którym na rynku zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana, połączona z oddaniem hołdu Janowi Pawłowi II, inicjatorowi ŚDM. Potem będzie wspólne świętowanie i wielbienie Boga. W programie, poza modlitwą, skupieniem, zaplanowano także radosną zabawę. Będą mecze, koncerty, wieczory filmowe, spływy kajakowe, zwiedzania muzeów, zamków i skansenów. Ze względu na gości zaplanowano także różnego rodzaju pikniki i biesiady.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”

Codzienna relacja z przebiegu Dni w Diecezji znajduje się na stronielowicz.gosc.pl oraz sdmlowicz.pl

23 lipca podczas dnia wspólnotowego będzie nam towarzyszyć ITV z Łowicza podczas relacji na żywo. Pod poniższym linkiem będzie można oglądać transmisję z Mszy Św. w godzinach 10:00-12:30. Kolejna relacja z koncertu HOREB od godziny 17:00.

Więcej informacji na profilu facebookowym.

Tutaj możesz obejrzeć na żywo relację.

Partner wydarzenia: Województwo Łódzkie