X Koncert Papieski w Kozłowie Biskupim

22 MAJA 2016

W piątkowy wieczór 20 maja parafialna świątynia zapełniła się do ostatniego miejsca. Koncert rozpoczął występ scholi parafialnej. To już kolejne pokolenie miejscowego zespołu, który w 2007 r. rozpoczął serię dorocznych koncertów papieskich. Początkowo występowały w nim okoliczne chóry i zespoły, głównie z pobliskiego Sochaczewa.

W 2012 r. zaśpiewała Natalia Niemen, piosenkarka znana szerszej publiczności. W następnych edycjach grali i śpiewali m.in. Mate.O, Soul Connection, Amen Band i El Camino. Wykonywane utwory należały do nurtu muzyki chrześcijańskiej, choć w różnych stylach – gospel, rock, blues czy jazz – teksty zawsze miały odniesienie do Boga.

Nie inaczej było w czasie jubileuszowego koncertu. Po scholi parafialnej wystąpił Grzegorz Kloc z zespołem. Muzyk, współtwórca przebojów zespołów Sixteen i Seventeen, od kilku lat koncentruje się na tworzeniu utworów, w które są dziękczynieniem i uwielbieniem Boga. Pomaga mu w tym żona Olga Pruszkowska-Kloc. Z zaprzyjaźnionymi muzykami koncertują w różnych miejscach – nawet w więzieniach – niosąc ewangeliczne przesłanie.

W Kozłowie Biskupim zaprezentowali utwory z trzech płyt G. Kloca, w tym najnowszej „Idę po wodzie”. W tytułowej piosence gościnnie wystąpiła Sylwia Piotrowska z zespołu „Gospel Rain”. Wokalistka zaśpiewała również hymn Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej Gościa Niedzielnego.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Gościa.