Finał w kat. Gimnazjum dla Regnowa

4 KWIETNIA 2016

O godz. 8.30 rozpoczęły się rozgrywki w grupach. Losowanie składu grup dokonało się 6 lutego w Rawie Mazowieckiej u oo. Pasjonistów. W grupie A zagrały drużyny z parafii: Żyrardowa pw. Św. Karola Boromeusza, Witoni, Bednar, Lubochni oraz Mazewa. Grupa B to zespoły z parafii: Kutno pw. Św. Wawrzyńca, Regnów, Bełchów, Sochaczew pw. Św. Wawrzyńca oraz Żelazna.

Do półfinałów awansowały Witonia i Bednary oraz Bełchów i Regnów. W pierwszym meczu półfinałowym między Witonią a Regnowem walka była zacięta do ostatniego gwizdka i dopiero po rzutach karnych drużyna z Regnowa wygrała 2:1. Drugi półfinał zakończył się remisem 1:1 i również dopiero w rzutach karnych zwyciężyły Bednary nad Bełchowem 3:2.

Mecz o 3. miejsce był również zacięty co półfinały. I tu lepsza okazała się parafia Witonia wygrywając także po rzutach karnych 3:2 z parafią Bełchów.

Mecz finałowy to pokaz gry na wysokim poziomie. Po ostatnim gwizdku padła remis 1:1. I o wszystkim ponownie musiały zadecydować rzuty karne. Te 2:0 wygrała parafia Regnów , w głównej mierze dzięki ambitnej mobilizacji Jakuba Klasztornego, który został Królem Strzelców. Tym samym po raz pierwszy Regnów został Mistrzem Diecezji i będzie reprezentować nas na Mistrzostwach Polski LSO w Rzeszowie.

A oto ostateczny wynik finałów:

1. Parafia Regnów – Puchar Biskupa Łowickiego
2. Parafia Bednary – Puchar Wojewody Łódzkiego
3. Parafia Witonia – Puchar Wójta Gminy Daszyna
4. Parafia Bełchów – Puchar Marszałka Woj. Łódzkiego
5. Parafia Św. Wawrzyńca w Sochaczewie – Puchar Starosty Łęczyckiego
6. Parafia Lubochnia – Puchar Posła na Sejm Grzegorza Schreibera
7. Parafia Żelazna – Puchar Posła na Sejm Pawła Bejdy
8. Parafia Św. Karola Boromeusza w Żyrardowie – Puchar Senatora Przemysława Błaszczyka
9. Parafia Mazew – Puchar Proboszcza Parafii Mazew
10. Parafia Św. Wawrzyńca w Kutnie Puchar Duszpasterza Sportowców
11. Parafia Budziszewice nie stawiła się na finał

Oprócz nagród drużynowych, także przyznano nagrody indywidualne. I tak:

Najlepszy Strzelec – nagroda redakcji”Gościa Niedzielnego” – Jakub Klasztorny z Regnowa

Najlepszy Bramkarz – Nagroda Przewodniczącego Rady Gminy Daszyna – Dawid Sienny z Witoni

Najlepszy Piłkarz – Nagroda Radia Victoria – Mateusz Sekuła z Bednar

Dekoracji zawodników i poszczególnych drużyn dokonali: Proboszcz parafii w Mazewie
ks. Stanisław Mordoń raz p. Zbigniew Wojtera – Wójt Gminy Daszyna, a w imieniu Łódzkiego ZPN – p. Tomasz Garwicki. A także Starosta Łęczycki p. Wojciech Zdziarski, Przewodniczący Rady Gminy Daszyna p. Marek Chwiałkowski, Dyrektor ZS w Daszynie p. Anna Dymna oraz przedstawiciele firm sponsorujących XII GP LSO Diecezji Łowickiej.

Bardzo dziękuję za pomoc w organizacji ks. Stanisławowi Mordoniowi oraz p. Sławomirowi Sochackiemu.

ks. Sebastian Antosik – Diecezjalny Duszpasterz Sportowców