Pielgrzymka Maturzystów

21 MARCA 2016

Wybrali się tam, jak co roku, w sobotę poprzedzającą Niedzielę Palmową. Całodniowa wyprawa młodzieży zaczęła się skoro świt, a zakończyła wieczorem.

Do Częstochowy maturzyści dotarli autokarami. Najpierw wzięli udział w Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich. W nabożeństwie uczestniczyli też bp Andrzej F. Dziuba, ordynariusz łowicki, i bp Wojciech Osial, biskup pomocniczy diecezji łowickiej. Rozważania Drogi Krzyżowej prowadzili uczniowie Klasycznego Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Stanisława Konarskiego w Skierniewicach.

Bp Dziuba w kaplicy Cudownego Obrazu przewodniczył Mszy św. w intencji maturzystów. Za liturgię słowa odpowiedzialni byli uczniowie LO im. Stefana Żeromskiego w Żyrardowie, za oprawę muzyczną – alumni WSD w Łowiczu. Homilię wygłosił bp Osial.

Odbyła się również konferencja. W sali o. Kordeckiego naukę dla młodzieży wygłosił ks. Claudio Bonavita, włoski kapłan, który 19 lat temu trafił do Polski i rozpoczął formację w warszawskim seminarium Redemptoris Mater. Dziś posługuje w jednej z parafii w stolicy.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości łowickiej redakcji „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Gościa.