Diecezjalny Dzień Młodzieży

20 MARCA 2016

Tak o tegorocznych przeżyciach napisała jedna z uczestniczek – Izabela Grabowska:

„XXXI Diecezjalny Dzień Młodzieży spędziliśmy na Starym Rynku w Łowiczu. Zebrali się młodzi z całej diecezji, ale nie tylko. Mimo chłodnej pogody wszystkim towarzyszył dobry nastrój.

Tegorocznej niedzieli palmowej towarzyszył Festiwal Młodych. Uczestnicy tego wspaniałego wydarzenia śpiewali, tańczyli oraz wychwalali Boga na wszystkie z możliwych sposobów. Zostały wygłoszone niesamowite świadectwa oraz wystawiona inna niż zawsze pantomima.

Na placu odbyła się także poświecenie palm i obrzędy wstępne, podczas których ks. bp Andrzej mówił o tym, że nie przypadkiem znaleźliśmy się w tym miejscu. Następnie udaliśmy się do Katedry, gdzie została odprawiona uroczysta Msza Święta i przedstawiona Liturgia Męki Pańskiej.

Następnym krokiem był powrót na plac, gdzie został rozstrzygnięty konkurs palm. Pomysły były po prostu przeróżne, wykonania także były niezwykłe. Palmy osiągały niezwykłe wysokości. Po rozdaniu nagród zostaliśmy zaproszeni na herbatę i coś słodkiego.

U każdego z uczestników na twarzy widniał uśmiech oraz niesamowita radość. Przeżyta niedziela palmowa był to kolejny przystanek na drodze do Krakowa.”

Zdjęcia – Izabela Grabowska