Relikwie bł Edmunda Bojanowskiego w Mazewie

18 MARCA 2016

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Mazewie wzbogaciła się o kolejne relikwie. W grudniu ub.r. odbyło się uroczyste wprowadzenie do kościoła relikwiarza z kroplą krwi św. Jana Pawła II.

Po prawie 3 miesiącach zaszczytne miejsce w parafialnej świątyni, tuż przy ołtarzu, znalazły relikwie I stopnia bł. Edmunda Bojanowskiego, założyciela Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny. Papież Polak wyniósł swojego rodaka na ołtarze podczas pielgrzymki do ojczyzny w 1999 roku.

Po cząstkę kości błogosławionego do sanktuarium jego imienia w Luboniu pod Poznaniem udała się pod koniec lutego delegacja wiernych z ks. Stanisławem Mordoniem, proboszczem parafii w Mazewie. Wprowadzenie relikwii odbyło się 16 marca. Ceremonia rozpoczęła parafialne rekolekcje wielkopostne. Relikwiarz wniósł rekolekcjonista ks. Piotr Halczuk z Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości łowickiej redakcji „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Gościa.