III Diecezjalny Dzień Kobiet

7 MARCA 2016

Spotkanie – zorganizowane przez „Gościa Łowickiego”, siostry apostolinki, sklep internetowy Taki Święty, Gimnazjum nr 3 i skierniewickie parafie: św. Jakuba i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – jest trzecim z kolei, które ma przypomnieć kobietom o ich godności i niezwykłości w oczach Boga.

Pięknie w tę ideę wpisała się Królowa Róż z Kutna, która, składając kobietom życzenia, zachęcała je do uczestnictwa także w 42. Święcie Róży. Zwracając się do pań, podkreśliła, że wszystkie są piękne w najwspanialszy sposób, bo piękne sercem.

Część konferencyjno-warsztatową otworzył wykład ks. dr. Marka Dziewieckiego, autora kilkunastu książek z dziedziny psychologii wychowawczej, profilaktyki i terapii uzależnień. Kapłan, mówiąc o geniuszu kobiety w działaniu, zaprosił zebrane panie do tego, aby na swoje powołanie i wynikające z niego zadania zechciały spojrzeć przez pryzmat Biblii.

Fundamentem rzeczywistej promocji kobiety i szacunku dla jej kobiecości, jak podkreślił prelegent, jest antropologia biblijna, która ukazuje absolutną równość kobiet i mężczyzn co do ich ludzkiej godności i zdumiewającą odrębność kobiet i mężczyzn co do ich sposobu przeżywania i wyrażania człowieczeństwa.

– Promocja kobiety, jej godności i kobiecego geniuszu powinna stanowić istotny element nowej ewangelizacji. Przyszłość ludzkości zależy bowiem od tego, czy większość kobiet będzie drugą Ewą, która oddala od Boga, bo karmi siebie i innych toksycznymi iluzjami, czy też drugą Maryją, która do Boga przyprowadza, bo karmi siebie i innych Bożą prawdą i miłością – mówił prelegent.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości łowickiej redakcji „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Gościa.