Integracyjny wyjazd ministrantów z Rawy Mazowieckiej

1 MARCA 2016

Wyremontowane dawne budynki gospodarskie posłużyły teraz gościom. Nocowali w byłej… stodole. Jej wnętrze nie przypomina pierwotnego przeznaczenia budowli. Na dole przestronne pomieszczenie z kominkiem. A na górze miejsce rekreacji przy stole bilardowym i piłkarzykach. Wspólne posiłki i zabawy zintegrowały grupę.

– Taki był cel tego wyjazdu. Do nich należy przecież przyszłość Kościoła – mówi Michał Wieczorek, od lat zaangażowany w działalność Liturgicznej Służby Ołtarza w rawskiej parafii przy klasztorze oo. pasjonistów.

Proboszcz o. Jacek Wróblewski CP myśli już o tym, żeby w przyszłości organizować podobne wyjazdy. – Warto podkreślić, że miał on nie tylko charakter rekreacyjny, ale i formacyjny – mówi o. Jacek, który towarzyszył grupie w sobotę.

Pobyt w Bąkowie Górnym ministranci rozpoczęli w czwartek 25 lutego od udziału w Mszy św. i służby przy ołtarzu. Następnego dnia razem z wiernymi modlili się na Drodze Krzyżowej i również uczestniczyli w Eucharystii. Wcześniej zwiedzili pobliski Łowicz, stolicę diecezji. Rozpoczęli od wizyty w kurii, gdzie powitał ich wikariusz generalny ks. Wiesław Wronka. Po budynku oprowadzał grupę wiceekonom ks. Łukasz Antczak.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości łowickiej redakcji „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej Gościa.