Parafialny kulig z wolontariuszami ŚDM w Rawie Mazowieckiej

18 STYCZNIA 2016

Słoneczna pogoda oraz świeży śnieg zachęcał do wspólnej zabawy, której główną atrakcją był kulig. Kursujące non stop traktory ciągnęły duże sanie z podczepionymi do nich mniejszymi sankami. Było też przeciąganie liny, zjeżdżanie na workach ze słomą i mecz na śnieżnym boisku. Zabawy prowadzili księżą wikariusze z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP wspierani przez siostry Misjonarki, które przygotowały bigos i herbatę.

Dzięki sponsorom była także kiełbasa pieczona nad ogniskiem i pieczywo. Ksiądz Proboszcz rozdawał cukierki dzieciom i wałczył z nimi śnieżnymi kulkami. Humory dopisywały wszystkim a szczególnie licznej młodzieży, która promowała zbliżające się ŚDM.

To już kolejne wydarzenie w rawskiej parafii Niepokalanego Poczęcia, którego celem jest integracja społeczności wiernych oraz pokazanie jak radośnie można przeżywać wiarę. Aż do zmroku trwała dobra zabawa przy muzyce i blasku ogniska.

x. Bogumił Karp
Proboszcz parafii pw Niepokalanego Poczęcia NMP