Wigilia dla potrzebujących w parafii katedralnej

22 GRUDNIA 2015

Wieczerza rozpoczęła się odczytaniem przez ks. Andrzeja Sylwanowicza, sekretarza bp. Dziuby, fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa. W spotkaniu uczestniczył także ks. Wiesław Skonieczny, proboszcz parafii katedralnej, ks. Zbigniew Pilichowski, opiekun parafialnego koła Caritas.

Ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba złożył wszystkim życzenia i odmówił modlitwę przed posiłkiem. – Ewangelia wyraźnie nam dziś mówi: „Nie bójcie się!”. Ja też wam mówię, nie bójcie się Bożego Narodzenia. Współczesny świat się go boi. Boi się żłóbka, kartki świątecznej z Dzieciątkiem Jezus. Bądźcie świadkami narodzonego Boga – mówił biskup.

Na spotkanie w poniedziałek 21 grudnia przybyły osoby w różnym wieku: dzieci, młodzież i osoby starsze. – Nie przychodzę tutaj dla paczki. Czuję potrzebę spędzenia tego czasu z kimś. Po tym wszystkim, co w życiu przeszłam, dziękuję Bogu, za to, co mam. Nie wszystko zależy od nas. Dlatego wierzę, że trzeba zaufać Bogu. Wszystko w jego ręku – mówi pani Elżbieta.

Wieczerza i paczki z żywnością, które otrzymał każdy jej uczestnik, zostały przygotowane z datków od parafian. Już od godz.10 rano grupa około 10 pań z parafialnego koła Caritas przy współpracy ze wspólnotą neokatechumenalną, pracowała w kuchni, by zdążyć do wieczora wszystko przygotować. – Zapisało się w tym roku ok. 70 osób, ale kilka nie przyszło. Wszystkich jest trochę mniej niż w zeszłym roku – mówi Agnieszka Kołaczek.

Wigilia dla ubogich i samotnych odbywa się w domu parafialnym przy łowickiej katedrze od 1993 roku.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości „Gościa Łowickiego”.