Dekanalny konkurs recytatorski

5 GRUDNIA 2015

Organizatorem konkursu była miejscowa Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza. W finale wzięło udział 48 uczniów z 12 szkół. Organizatorom przyświecały idee uczczenia 100. rocznicy urodzin ks. Twardowskiego, upowszechnienia jego twórczości oraz kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży.

Każdy z uczestników zaprezentował w finale jeden wiersz. Przewodniczącym jury był Waldemar Smaszcz, historyk literatury, wieloletni przyjaciel i współpracownik ks. Twardowskiego.

Patronat nad wydarzeniem sprawował ks. Stanisław Banach, dziekan głowieński. Wszyscy uczestnicy dostali w nagrody książki, m.in. „Serce nie do pary. O księdzu Janie Twardowskim i jego wierszach” autorstwa Waldemara Smaszcza.

Pomysłodawcą konkursu był Jan Balcerski, nauczyciel religii w SP nr 2 w Głownie.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości „Gościa Łowickiego”.