IV Spotkanie Ambasadorów i Wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży

9 LISTOPADA 2015

Wzięła w nim udział rekordowa liczba młodych ludzi. W formacji i modlitwie uczestniczyło 181 osób. Przybyli 7 listopada do Rawy Mazowieckiej oglądali prezentacje, uczestniczyli w szkoleniach, formacji i modlitwie.
W centrum spotkania była uroczysta Msza św. odprawiona w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP, pod przewodnictwem pasterza diecezji.
Bp Andrzej F. Dziuba do zebranych skierował także słowo Boże. Ważnym punktem była także modlitwa uwielbienia z namaszczeniem do posługi.
Podczas spotkania dopinano szczegóły Światowych Dni Młodzieży w diecezji. W czasie prezentacji wolontariusze i ambasadorowie zobaczyli m.in., co będzie się działo w rejonach podczas spotkań w diecezji z przybyłymi ze świata gośćmi.
Przedstawiono także prezentację łowickiego miasteczka, które powstanie w Krakowie nieopodal miejsca celebry. Na wynajętym i uzbrojonym polu staną namioty dla młodzieży z diecezji łowickiej. Informacje tę od razu okrzyknięto hitem i nagrodzono gromkimi brawami.
Prowadzący rawskie spotkanie opowiadali także o sposobach promocji akcji „Bilet dla Brata” i o zbliżającym się Roku Miłosierdzia. Promowano także rekolekcje „Młodzi na Maksa”. Newsem była informacja o rozpoczęciu rejestracji do wspomnianego już miasteczka. Odbywa się ona poprzez stronę: www. sdmlowicz.pl
W kolejne soboty podobne spotkania odbędą się w rejonie kutnowskim i sochaczewskim.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości „Gościa Łowickiego”. Więcej w artykule „Duchowa trampolina” na: lowicz.gosc.pl.