Nowa jadłodajnia w Kutnie

15 PAźDZIERNIKA 2015

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Władz Samorządowych z Zastępcą Prezydenta miasta Kutna Panem Zbigniewem Wdowiakiem. Swoją obecnością uroczystość zaszczycił też Zastępca Dyrektora Caritas Polska O. Hubert A. Matusiewicz. Diecezję reprezentowali obok Księdza Biskupa Ordynariusza Biskup Senior Alojzy Orszulik, Dyrektor Caritas Diecezjalnego Ks. Dariusz Krokocki, Dyrektor Radio Victoria Ks. Piotr Krzyszkowski, Ekonom Diecezjalny Ks. Adam Matysiak, miejscowy Dziekan Ks. dr Jerzy Swędrowski, Dziekan Senior Ks. Prał. Stanisław Pisarek, Proboszcz parafii Męczenników Kutnowskich na terenie której znajduje się jadłodajnia Ks. Rafał Wiśniewski.

Na poświęcenie przybyli dobroczyńcy jadłodajni oraz wspierający jej pracę wolontariusze ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie. Szczególnymi gośćmi byli wszyscy mieszkańcy korzystający z naszej Jadłodajni.

Uroczystość rozpoczęła modlitwa w kaplicy parafialnej oraz wygłoszone słowo Biskupa Ordynariusza. Następnie wszyscy przeszli do jadłodajni, którą J. E. Ks. Bp Andrzej Franciszek Dziuba poświęcił. Wszystko zakończyło się wspólnie zjedzonym posiłkiem.

Zdjęcia i tekst: ks. Adam Matysiak