XVIII Kongres Odnowy w Duchu Świętym

11 PAźDZIERNIKA 2015

To wydarzenie rozpoczęło się 9 października modlitwą różańcową w kościele p.w. Wszystkich Świętych i św. Stanisława, biskupa i męczennika w Wiskitkach. Po niej Mszę św. odprawił i kazanie wygłosił abp Józef Górzyński, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej. On też wygłosił konferencję o wezwaniu do nawrócenia i wiary, które wynika z liturgii Eucharystii. Ten dzień modlitwy zakończył Apel Jasnogórski.

10 października kongres przeniósł się do auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu, którą wypełnili po brzegi przedstawiciele grup Odnowy w Duchu Świętym z całej diecezji. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą o przebaczenie wzajemnych krzywd. Prowadził ją ks. Mirosław Romanowski, diecezjalny egzorcysta. O tym, że świadectwo życia jest dobrym sposobem ewangelizacji mówi natomiast w konferencji ks. Jacek Skrobisz, proboszcz parafii p.w. MB Nieustającej Pomocy w Sochaczewie. Po niej świadectwa życia z Bogiem i dla Boga złożyli m.in. Leokadia Gałecka, wdowa konsekrowana oraz o. Dominik Bochenek, pijar. – Bóg prowadził mnie przez wielki krzyż. Byłam żoną, matką, teraz jestem wdową. W tym wszystkim zawsze była obecna Jego wielka miłość. Kochajmy Go, bo On na to zasługuje – mówiła L. Gałecka. Na kongresie były obecne także dwie inne wdowy konsekrowane.

Kongres zakończyła Msza św. odprawiona przez bp Andrzeja Dziubę, ordynariusza łowickiego. W homilii bp Dziuba mówił, że ostatnim wypowiedzianym przez Maryję i zapisanym na kartach Ewangelii jest zdanie: „Zróbcie wszystko, cokolwiek mój Syn wam powie”. Zachęcał wiernych, by wraz z Maryją, która jako pierwsza przyjęła Ducha Świętego i była obecna w wieczerniku podczas Jego zesłania na apostołów, podążali z Nią za Jezusem, aż na Kalwarię. – Mam nadzieję, że będziecie wzrastać nie tylko w liczbę, ale też w moc Ducha Świętego – mówił bp Dziuba­­, który z racji swoich urodzin otrzymał serdeczne życzenia i bukiet kwiatów.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.