Rozgrywki ministranckie w Rawie Mazowieckiej

10 PAźDZIERNIKA 2015

W sobotę 10 października w hali „Millenium” rywalizowały drużyny reprezentujące parafie z rejonu rawsko-skierniewickiego. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach – „podstawówka” i „open”.

Do turnieju w najmłodszej kategorii wiekowej zgłosiło się 11 drużyn z parafii: św. Stanisława w Godzianowie, Opieki Matki Bożej Bolesnej w Nowym Mieści nad Pilicą, Nawiedzenia NMP w Regnowie, św. Józefa rzemieślnika w Kochanowie, Świętych Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Sadkowicach, Znalezienia Krzyża Świętego w Lipcach Reymontowskich, św. Marcina w Wysokienicach, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Skierniewicach, Wszystkich Świętych w Żelaznej oraz z dwu rawskich – Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Pawła od Krzyża.

W kategorii „open” swoje drużyny wystawiły wspomniane parafie rawskie, skierniewicka i w Żelaznej oraz św. Wojciecha w Makowie.

Turniej okazał się historycznym dla gospodarzy, czyli parafii św. Pawła od Krzyża, w której posługują pasjoniści. Po raz pierwszy w historii rozgrywek ich zespół zajął I miejsce w kategorii „podstawówka”. Nagrodę dla najlepszego bramkarza i strzelca też zdobyli zawodnicy tej drużyny. Odpowiednio – Kamil Młodzik i Jakub Gąsiorowski.

W kategorii „open” zwyciężyli podopieczni ks. Andrzeja Sałkowskiego, czyli reprezentacja parafii w Żelaznej. Najlepszym bramkarzem wybrano zawodnika tej drużyny – Piotra Rusinowskiego. Najlepszym strzelcem – Dominika Bińkowskiego z zespołu gospodarzy.

Nagrody, puchary i dyplomy wręczali m.in. proboszcz parafii św. Pawła od Krzyża o. Jacek Wróblewski CP i burmistrz Rawy Mazowieckiej Dariusz Misztal.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.