V Rodzinny Rajd Rowerowy

20 SIERPNIA 2015

. Uczestnicy Rajdu zwiedzali, poznawali historię Gminy i Parafii Rogów oraz modlili się w dwukondygnacyjnym Kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Rogowie /1980r./. Następnie przejechali do 100-letniej Wąskotorowej Kolejki aby udać się do Jeżowa, natomiast przewóz rowerów był umożliwiony dzięki zaprzyjaźnionym firmom transportowym oraz OSP Godzianów.

Po krótkim odpoczynku przejechaliśmy do drewnianego kościoła św. Leonarda /ok.1650r./ gdzie przywitał nas ks. Andrzej – Proboszcz Parafii Jeżów, przybliżając historie Parafii i Gminy, oraz zachęcał do kolejnych rajdów rowerowych jak również podziwiał, ze jest nas tylu uczestników /62 osoby/ i jedziemy w taki upał, Ksiądz wyraził słowo wdzięczności, że odwiedzamy parafie w Jeżowie.

Następnie przejechaliśmy do kościoła parafialnego św. Józefa /1914r./ i św. Andrzeja /1108r./, a dzięki posłudze Księdza Proboszcza modliliśmy się przed Najświętszym Sakramentem, gdzie Ksiądz uczestników rajdu jak i sponsorów zawierzył Matce Bożej jak i św. Józefa po czym udzielił każdemu błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. W Jeżowie zwiedzaliśmy i modliliśmy się za poległych w obronie Ojczyzny oraz o pokój na świecie zapalając znicze na cmentarzu wojennym /1939r./ i mauzoleum gen. Rozwadowskiego /1884r./.

Po opuszczeniu Jeżowa przybyliśmy do miejscowości Gzów /par. Janisławice/ gdzie uczestniczyliśmy w Mszy św., której przewodniczył ks. Andrzej – Proboszcz Parafii Żelazna – sprawując Eucharystię w intencji Uczestników rajdu jak również za Sponsorów, Ofiarodawców i Ludzi Dobrej Woli, którzy przyczynili się do zorganizowania V Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Ksiądz Andrzej w homilii mówił, że Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest dla nas zachętą, aby spoglądać i kroczyć w górę, bo tam jest nasze miejsce, cel życia gdzie będziemy jeździć po pięknych ścieżkach rowerowych.

Eucharystię uświetniła gra na trąbce P. Tomasza jak również duże zaangażowanie w śpiew i czytania mszalne uczestników rajdu. Na zakończenie rajdu udaliśmy się na teren przyszkolny w Godzianowie, na wspólne grilowanie i smakowanie pysznego barszczu jak również okolicznościowego dużego tortu. Uczestnicy na samo zakończenie zadeklarowali jednogłośnie, ze za rok z wielką chęcią też będą uczestniczyć w kolejnej edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego.

Tekst: Maciej Białkowski
Zdjęcie: Archiwum Publicznej Biblioteki w Godzianowie