Rawskie dożynki

20 SIERPNIA 2015

Wieńce na uroczystość dziękczynienia przygotowali mieszkańcy: Chrust, Pasieki Wałowskiej, Podlasu, Leopoldowi i Huty Wałowskiej. Cały orszak z wieńcami wyruszył spod pomnika św. Jana Pawła II i był wprowadzony przy rytmie oberka wykonanego przez ludowy zespół „Wspomnienie”.

W świątyni Starostowie przekazali ks. Proboszczowi chleb i miód a ludowy zespół wykonał przygotowane na tę okoliczność przyśpiewki. W homilii ks. prałat Bogumił Karp wspominając swoje dzieciństwo podkreślał, jak dar chleba jednoczył ludzi i uczył dzielenia się nim.

Po Mszy św. przy śpiewie Zespołu „Wspomnienie” gospodarze rozdawali parafianom chleb z miodem. Za rok Gospodarzem dożynek będą mieszkańcy: Huty Wałowskiej i Niwnej.

Tekst i zdjęcia ks. Bogumił Karp