Pielgrzymi „Czystych Serc” u tronu Matki

15 SIERPNIA 2015

Fioletowi poza koszulkami założyli okulary, a w dłoniach nieśli papierowe łapki z serduszkiem. Pomarańcze poza flagami, okularami, mieli na sobie jaskrawo- pomarańczowe skarpetki, a nawet pomarańczowy proszek, który wyglądał jak dym. Grupa czerwona niosła balony i lizaki. Nie inaczej było w pozostałych grupach. Wrażenie na wszystkich robiła grupa brązowa, w której wiele osób ubranych było w stroje ludowe. Dodatkowo wszystkie siostry trzymały w rękach słoneczniki.

Dziś pokonaliśmy 14, 5 km. W Częstochowie dołączył do nas bp Andrzej F. Dziuba. Ordynariusz w Alei Najświętszej Maryi Panny przez chwilę wędrował z każdą grupą. Na placu przed klasztorem ks. Rafał Babicki zaprezentował wszystkie grupy i ich przewodników. Później wszyscy weszliśmy przed cudowny obraz Czarnej Madonny, gdzie pielgrzymi powierzyli swoje prośby i dziękczynienia.

XX ŁPPM zakończyła uroczysta Eucharystia, której przewodniczył kard. Kazimierz Nycz. Homilię wygłosił bp Andrzej F. Dziuba, który mówiąc o Matce Bożej ukazał Ją, jako Matkę zawierzenia. Bóg zawierzył Jej swojego Syna, a Ona całkowicie zawierzyła Bogu – mówił biskup, który homilię zakończył słowami jednej z pieśni zespołu Mocni w Duchu, chętnie śpiewanej przez łowickich pątników. „Kochana Maryjo, Prześliczna Lilijo, naucz nas wypełniać to, co mówi Pan. Tyś to wypełniła, mocno w Bogu żyła, i my, dzieci Twoje, chcemy tak, jak Ty”. O oprawę Mszy św. w której uczestniczyli pielgrzymi z różnych stron Polski zadbali łowiccy pątnicy.

Na zakończenie Eucharystii kard. Nycz skierował słowo do pielgrzymów w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o pielgrzymce na stronie internetowej Gościa Niedzielnego oraz oficjalnej stronie pielgrzymki: lppm.pl