Odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w Bednarach.

27 LIPCA 2015

Wierni licznie przybyli na Sumę odpustową i uczestniczyli w procesji z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. W niedzielnej uroczystości udział wzięły także strażackie poczty sztandarowe i strażacy z okolicznych wiosek.

– Liturgia szczególnie zaprasza nas do tego spotkania z Maryją z Góry Karmel, ze szkaplerzem świętym, znakiem Jej czci – mówił ks. Ireneusz Wojciechowski, który sprawował Mszę św. odpustową w kościele parafialnym pw. św. Macieja i św. Małgorzaty w Bednarach.

– Samo noszenie szkaplerza nic nie zmieni, jeśli nie będziemy wypełniać woli Bożej – tak, jak mówi dzisiejsza Ewangelia. Wiele można by mówić na temat dobroci Maryi. Jest ona tak wielka, że trudno jest ją zamknąć w jednym kazaniu – głosił kapłan.

Przed procesją ks. Józef Paciorek, proboszcz tej parafii, poświęcił dwa nowe sztandary. Jeden – św. Antoniego – ufundowali mieszkańcy Janowic, drugi – z wizerunkiem Maryi Szkaplerznej i św. Józefa = zrobiły dwie parafianki: Hanna Radomska, która go haftowała, i Katarzyna Traczyk, która go uszyła.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.