Wprowadzenie nowego kanonika w Skierniewicach

14 CZERWCA 2015

W pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała w parafii na skierniewickim Widoku przypada odpust. Tego dnia obchodzona jest uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a pod takim wezwaniem ta parafia został erygowana 30 lat temu.

W tym roku odpust miał wyjątkowy charakter. Nie tylko ze względu na jubileusz parafii. Ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba, który przewodniczył uroczystościom odpustowym, wprowadził do Kolegiackiej Kapituły Skierniewickiej nowego kanonika honorowego. Został nim ks. dr Adam Domański, proboszcz parafii MB Nieustającej Pomocy w Łowiczu i wykładowca w łowickim Wyższym Seminarium Duchownym. Jednocześnie bp Dziuba z rzędu kanoników honorowych do kanoników rzeczywistych przeniósł ks. dr. Dariusza Kuźmińskiego, proboszcza w parafii Narodzenia NMP w Młodzieszynie.

Homilię wygłosił nowy kanonik. – Dzisiaj szczególne święto, odpust w waszej parafii. Może to szczególny moment, kiedy Pan Bóg chce działać. Wy, jako wspólnota, parafialna możecie wypraszać potrzebne łaski – mówił do wiernych ks. A. Domański. Odniósł się również do otrzymanego wyróżnienia. – Traktuję to – chyba jak wszyscy kanonicy – jako zachętę, aby pracować lepiej i gorliwiej w Kościele łowickim, mimo naszych słabości, niedomagań i ograniczeń.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.