Barwne Boże Ciało w Złakowie Kościelnym

5 CZERWCA 2015

To wieś położona 15 km od Łowicza, w której silne są tradycje ludowe. Podobnie jak tam, procesja Bożego Ciała jest również kolorowa. W uroczystościach uczestniczyły osoby ubrane w stroje łowickie, zarówno dorośli, jak i młodsi. W oprawę Mszy św. i procesję włączyły się dzieci, które tego dnia obchodziły rocznicę swojej I Komunii św.

Cechą wyróżniającą tę procesję spośród innych jest to, że trasa jej przemarszu jest usłana tatarakiem i trzcinami, które rosną na łąkach nieopodal kościoła. Parafianie mówią, że kiedy depcze się po tataraku, unosi się z niego przyjemny, charakterystyczny zapach.

Procesja w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej odbyła się w Złakowie Kościelnym tradycyjnie po Mszy św. o godz.11.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.