Wielka radość w Diecezji

31 MAJA 2015

Sakrament świeceń przyjęli Łukasz Gawrzydek z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej i Tomasz Stępniak z parafii św. Jana Chrzciciela w Kutnie. Obrzęd odbył się w sobotę 30 maja podczas Mszy św., której przewodniczył bp Dziuba, ordynariusz łowicki.

– Jak zawsze, uroczystość święceń prezbiteratu jest szczególnym znakiem interwencji samego Boga w dzieje ludzi i Kościoła. Jest to znak, który my, tutaj zgromadzeni, będziemy odczytywać bardzo różnie. Każdy z nas najpierw będzie odczytywał ten znak na miarę swojej wiary, swojej obecności w tej dostojnej bazylice katedralnej. Aby lepiej, głębiej podjąć próbę zrozumienia tego znaku, Kościół święty zawsze daje swoje słowo.

Każdy – jak zapewniał św. Paweł – otrzymał łaskę na miarę daru Chrystusowego. Szczególną taką łaską są małżeństwo i rodzina, dlatego w tej wspólnocie Kościoła biegniemy myślami do Kościoła domowego i chylimy czoło przed wszystkimi rodzinami tutaj zgromadzonymi, a szczególnie przed rodzinami naszych diakonów. To jest łaska Chrystusowa iść przez życie jako małżeństwo i rodzice, jako wspólnota, która obejmuje pokolenia – te minione i pełne nadziei pokolenia w przyszłości. To jest ta szczególna wspólnota, o którą Kościół tak bardzo zabiega i wskazuje na nią, że jest przyszłością Kościoła i świata – mówił ordynariusz.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Ps. Tego samego dnia, tyle że w Archikatedrze Warszawskiej na Starówce, święcenia prezbiteratu przyjął ks. Piotr Miazek, który pochodzi z terenu naszej Diecezji, z parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu. Ks. Piotr został wyświęcony razem z 21 innymi kapłanami i pod koniec uroczystej Eucharystii otrzymał dekret posyłający go do pracy misyjnej, jak podkreślił kard. Nycz, do parafii św. Wincentego Ferreriusza w Borzęcinie.