<font color="#CC0001"><b><font size="3">71. Tydzień Miłosierdzia 2015</font></b></font><br />

12 KWIETNIA 2015

Naturalnym środowiskiem wzrostu człowieka jest rodzina, gdzie miłość, czyli Caritas pełni zasadniczą rolę. Ta miłość budująca rodzinę znajduje się w samym centrum cywilizacji miłości. Jednocześnie większość dzieł Caritas w Polsce stanowi pomoc dla członków rodziny lub całych rodzin – mówi ksiądz Marek Dec, wicedyrektor Caritas Polska.
Jest to zawsze okazja do radosnego i świątecznego spotkania tych, którzy na co dzień oddają się pracy charytatywnej, niosąc pomoc bliźnim. Chodzi tu przede wszystkim o wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas. To także święto wszystkich, którzy czują się wewnętrznie wezwani do tego, żeby naśladować Chrystusa, jako Dobrego Samarytanina i dla samej Caritas okazja do wyrażenia wdzięczności wszystkim naszym ofiarodawcom.
W roku 25-lecia Caritas w Polsce, będącego Rokiem Caritas, Tydzień Miłosierdzia przeżywany jest w sposób szczególny. Niektóre Caritas diecezjalne w tym czasie obchodzą swoje patronalne jubileusze.
Caritas Diecezji Łowickiej służy potrzebującym od 22 lat, realizując wiele projektów, które nakierowane są na rodzinę: Poradnia Rodzinna i Szkoła Rodzenia w Łowiczu, Rodzinny Dom Dziecka w Strzegocinie, Okno Życia w Kutnie i inne.