XXX Światowe Dni Młodzieży na Rynku w Łowiczu

1 KWIETNIA 2015

W Niedzielę Palmową na łowickim Starym Rynku odbył się Festiwal Młodych. To owoc diecezjalnych przygotowań do ŚDM w Krakowie i rekolekcji „Młodzi na Maxa”. Ze sceny przed bazyliką rozbrzmiewały pieśni wielbiące Boga. Młodzież wystawiła pantomimę ewangelizacyjną.

Były również świadectwa. – Przyjęcie Jezusa za mojego Pana to była moja najlepsza decyzja w życiu. On uzdrowił moją duszę i ciało – mówiła 24-letnia Olga.

Do Łowicza przyjechali młodzi ludzie z różnych stron diecezji. Delegacje szkół i parafii przywiozły ze sobą palmy z żywych kwiatów, papierowych serwetek, a nawet z pociętych plastikowych butelek (PET). Młodzież z Żychlina wypisała na swojej własne imiona i nazwiska. Z Białynina przywieziono aż 9 palm. Uczniowie Zespołu Szkół w Leśmierzu zrobili palmę z dużym czerwonym sercem i umieszczonymi w nim flagami różnych państw. To symboliczne nawiązanie do hasła XXX Światowego Dnia Młodzieży: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”.

– Mogliśmy Niedzielę Palmową przeżyć u siebie w parafii, ale przyjechaliśmy tutaj, bo rzadko się zdarza, żeby pobawić się w chrześcijańskim duchu i móc wysłuchać świadectw nawrócenia – mówi Marcelina Bryk, która z grupą młodzieży przyjechała z Domaniewic.

Z młodymi spotkał się bp Andrzej F. Dziuba. Ordynariusz łowicki poświęcił palmy na Starym Rynku. – Tworzymy wspólnotę ludzi, którzy są przyszłością Kościoła i świata, która w XXX Światowy Dzień Młodzieży łączy się z podobnymi wspólnotami na całym świecie. Myślę, że nie da się znaleźć tutaj twarzy, która nie byłaby radosna. Zaglądając w nasze serca, chcemy być otwarci na Boga. W czystości serca chcemy dostrzec to, do czego człowiek jest zdolny – szczerej, czystej miłości – mówił bp Dziuba do zgromadzonych.

Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Zdjęcia – Diecezjalne Biuro ŚDM