Budziszewice Mistrzem Diecezji!

21 MARCA 2015

O godz. 9.30 rozpoczęły się rozgrywki w grupach. Losowanie składu grup dokonało się 19 lutego w Kurii Diecezjalnej Łowickiej. W grupie A zagrały drużyny z parafii: Wysokienice, Sochaczew pw. św. Wawrzyńca, Boczki Chełmońskie oraz Witonia. Grupa B to zespoły z parafii: Międzyborów, Bełchów, Żyrardów pw. św. Karola Boromeusza oraz Czerniewice.

Do półfinałów awansowały Witonia i Budziszewice oraz Bełchów i Żyrardów. W pierwszym meczu półfinałowym między Witonią a Żyrardowem walka była zacięta do ostatniego gwizdka i dopiero na 5 sekund przed zakończeniem drużyna z Witonia strzeliła bramkę zwycięską na 2:1. Drugi półfinał zakończył się zwycięstwem Budziszewic nad Bełchowem 1:0.

Mecz o 3. miejsce był powtórzeniem gry z eliminacji oraz zeszłorocznego finału. I tym razem lepsza okazała się drużyna z Bełchowa wygrywając 5:1.

Mecz finałowy to już inna historia. Te dwie drużyny zmierzyły się tego dnia już wcześniej w grupie i wtedy jedną bramka wygrała drużyna z Witoni. Ten mecz był jednak o inną stawkę i miał wyłonić Mistrza Diecezji. Gra 2 x 8 minut sprawiła, że było bardzo dużo czasu na rozgrywanie piłki. Ostatecznie drużyna z Budziszewic pokonała Witonię 4:1, w głównej mierze dzięki trzem bramkom Piotra Mikinka, który rozegrał koncertowe spotkanie. Tym samym po raz pierwszy Budziszewice zostały Mistrzem Diecezji i będą reprezentować nas na Mistrzostwach Polski LSO w Elblągu.

A oto ostateczny wynik finałów:

1. Parafia Budziszewice – Puchar Biskupa Łowickiego
2. Parafia Witonia – puchar Marszałka Województwa Łódzkiego
3. Parafia Bełchów – puchar Wójta Gminy Jaktorów

4. Parafia Żyrardów pw. św. Karola Boromeusza – Puchar OZPN w Skierniewicach
5. Parafia Boczki Chełmońskie
6. Parafia Czerniewice
7. Parafia Sochaczew pw. św. Wawrzyńca
8. Parafia Międzyborów

Oprócz nagród drużynowych, także przyznano nagrody indywidualne. I tak:

Najlepszy Zawodnik – nagroda redakcji”Gościa Niedzielnego” – Maciej Obszyński z Żyrardowa
Najlepszy Bramkarz – Nagroda Starosty Grodziskiego – Michał Pierzankowski z Bełchowa
Najlepszy Strzelec – Nagroda Posła na Sejm RP Macieja Małeckiego – Miłosz Kubel z Bełchowa (7 bramek w turnieju)

Dekoracji zawodników i poszczególnych drużyn dokonali: ks. kan. Krzysztof Krawczyko raz p. Maciej Śliwerski – Wójt Gminy Jaktorów, a w imieniu OZPN w Skierniewicach – p. Jan Jach. Nagrodą główną za Mistrzostwo Diecezji jest w tym roku komplet strojów piłkarskich ufundowanych przez firmę Restaurator Serwis z Kielc.

Bardzo dziękuję za pomoc w organizacji ks. Robertowi Błaszczykowi oraz p. Pawłowi Zbigniewowi Mireckiemu.

ks. Łukasz Antczak – Diecezjalny Duszpasterz Sportowców