Francuzi badają bazę na ŚDM w Skierniewicach

11 MARCA 2015

W weekend od 6 do 8 marca père Bertrand Monnard (ksiądz) i Mickael Giraud (księgowy i asystent francuskiej parafii), pochodzący z okolic zaprzyjaźnionego ze Skierniewicami miasta we Francji Chatelaillon-Plage, zatrzymali się w parafii Niepokalanego Serca NMP w Skierniewicach, by poznać miasto, do którego przyjadą z grupą młodzieży w sierpniu 2016 r.

Ks. Rafał Babicki, proboszcz, który podjął gości, zorganizował im czas na zwiedzanie Skierniewic, Łowicza i Niepokalanowa, przedyskutował z gośćmi ważne dla nich kwestie, a także ustalił najważniejsze sprawy w związku z ich przyjazdem. – To była bardzo udana wizyta – przyznaje ks. Rafał. – Nie tylko spędziliśmy miło czas, ale też wiele rozmawialiśmy i dowiedziałem się o ich oczekiwaniach. Rozmawialiśmy o młodzieży z naszych krajów, o ich sposobach przeżywania wiary. I muszę pochwalić naszą diecezję, gdyż goście byli pod wrażeniem przygotowań do ŚDM, jakie już zostały podjęte. W zasadzie plan Tygodnia Misyjnego jest nam znany od kilku dni, więc teraz mogliśmy dogrywać szczegóły ich pobytu.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.