Radio Victoria świętowało swój jubileusz

15 MARCA 2015

W samo południe 8 marca w bazylice katedralnej w Łowiczu sprawowana była Msza św. w intencji słuchaczy i pracowników Radia Victoria. Okazją była przypadająca w marcu 20. rocznica założenia rozgłośni. Eucharystii przewodniczył ordynariusz łowicki bp Andrzej F. Dziuba. Wśród celebransów był bp senior Alojzy Orszulik. To dzięki niemu 25 marca 1995 r. oficjalnie zaczęła nadawać rozgłośnia, w której nazwie jest imię patronki diecezji łowickiej.

W czasie Mszy św. śpiewał Chór Towarzystwa Śpiewaczego Ziemi Sochaczewskiej pod kierunkiem Ewy Szałapskiej. Chórzyści po Eucharystii dali jeszcze krótki koncert. Dalsza część uroczystości odbyła się w restauracji „Polonia”. Goście zaproszeni na jubileusz przekazali dyrektorowi radia upominki. W imieniu obecnych na obchodach samorządowców życzenia złożył wicemarszałek województwa łódzkiego Dariusz Klimczak.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Więcej o wydarzeniu na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.