Turniej Finałowy XI GP Diecezji Łowickiej w kategorii „Open”

21 LUTEGO 2015

O godz. 9.15 rozpoczęły się rozgrywki w grupach. Losowanie składu grup dokonało się już w czwartek w Kurii Diecezjalnej Łowickiej. W grupie A zagrały drużyny z parafii: Wysokienice, Żyrardów pw. św. Karola Boromeusza, Bełchów i Piątek. Grupa B to zespoły z parafii: Witonia, Łowicz pw. Świętego Ducha, Sochaczew pw. św. Wawrzyńca, Stara Rawa.

Do półfinałów awansowały Piątek i Bełchów oraz Łowicz i Witonia. W pierwszym meczu półfinałowym między Bełchowem a Witonią walka była tak zacięta, że mecz zakończył się bezbramkowym remisem i dopiero 3. seria rzutów karnych wyłoniła finalistę, czyli parafię Witonia. Drugi półfinał zakończył się zwycięstwem Łowicza nad Piątkiem 3:1

Mecz o 3. miejsce był bardzo zacięty i mimo, że wynik był dość wysoki, bo drużyna z Piątku wygrała 4:1 z Bełchowem, to na boisku nie było widać tak dużej przewagi.

Mecz finałowy to już inna historia. Te dwie drużyny zmierzyły się tego dnia już wcześniej w grupie i wtedy padł remis bezbramkowy. Teraz mecz musiał wyłonić Mistrza Diecezji. Gra 2 x 8 minut sprawiła, że było bardzo dużo czasu na rozgrywanie piłki. Ostatecznie bardziej doświadczona drużyna z Łowicza pokonała Witonię 2:1, która to pierwszy raz uczestniczyła w finałach diecezjalnych.

A oto ostateczny wynik finałów, który został zweryfikowany, po zachowaniu niezgodnym z regulaminem GP przez jedną z drużyn.
1. Parafia Łowicz pw. Świętego Ducha
2. Parafia Witonia
3. Parafia Bełchów
4. Parafia Wysokienice
5. Parafia Sochaczew pw. św. Wawrzyńca
6. Parafia Żyrardów pw. św. Karola Boromeusza
7. Parafia Stara Rawa
8. Parafia Piątek

Oprócz nagród drużynowych, także przyznano nagrody indywidualne. I tak:
Najlepszy Zawodnik – Nagroda OZPN w Skierniewicach – Sebastian Sumiński z Łowicza
Najlepszy Bramkarz – Nagroda redakcji Radia Victoria – Paweł Bober z Bełchowa
Najlepszy Strzelec – nagroda redakcji”Gościa Niedzielnego” – Tomasz Szymczak z Piątku (4 bramki w turnieju)

Dekoracji zawodników i poszczególnych drużyn dokonali: ks. bp Andrzej Franciszek Dziuba, w imieniu Marszałka Województwa Łódzkiego (puchar za drugie miejsce) p. Paweł Bejda – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego, p. Bogusław Bończak – Zastępca Burmistrza Miasta Łowicza (puchar za III miejsce) oraz p. Tadeusz Kruk w imieniu OZPN w Skierniewicach. Nagrodą główną za Mistrzostwo Diecezji jest w tym roku komplet strojów piłkarskich ufundowanych przez firmę Restaurator Serwis z Kielc

Jedną z atrakcji dzisiejszych Mistrzostw był mecz pokazowy Reprezentacji Księży i Radnych Miasta Łowicza. Po zaciętej walce księża musieli uznać wyższość władzy świeckiej na boisku i mecz zakończył się wynikiem 4:1.

Bardzo dziękuję za pomoc w organizacji ks. Witoldowi Pankowi, sędziom: p. Łukaszowi i Sylwestrowi, pielęgniarce p. Małgorzacie oraz obsłudze stolika: Robercie i Monice.

ks. Łukasz Antczak – Diecezjalny Duszpasterz Sportowców