Reprezentacja Diecezji na XI Mistrzostwach Polski Księży

15 LUTEGO 2015

W Mistrzostwach wzięło udział 13 drużyn z całej Polski. W piątek, po zakwaterowaniu w Domu Pielgrzyma, nastąpiło losowanie grup. Nasza Diecezji została rozlosowana do grupy A razem z ubiegłorocznym Mistrzem Polski – Diecezją Zamojsko-Lubaczowską oraz z Diecezją Pelplińską – 4 w ubiegłym roku.

Nasza drużyna na inaugurację rozgrywek zagrała z Mistrzami. Niestety, mimo walki, na miarę własnych możliwości i umiejętności przegraliśmy 1:11. Jedyną bramkę dla nas zdobył po rzucie rożnym ks. Jacek Zieliński. Drugi mecz w grupie niestety nie wypadł lepiej i ponownie ulegliśmy, tym razem Pelplinowi 1:12 a bramkę honorową strzelił ks. Piotr Kaczmarek.

Jednak te dwie porażki nas nie zraziły i obiecaliśmy sobie, że po roku ciężkiej pracy wrócimy na kolejne Mistrzostwa za rok, już lepiej przygotowani i bardziej zgrani.

Drugi dzień Mistrzostw wyłonił zwycięzców:
1. Diecezja Tarnowska
2. Diecezja Zamojsko-Lubaczowska
3. Archidiecezja Częstochowska
4. Diecezja Pelpińska

Zatem jak widać, nasza Diecezja trafiła w eliminacjach na najsilniejszą grupę. Więcej o wydarzeniu oraz relacje fotograficzną można obejrzeć pod tym adresem: czestochowskie24.pl

W składzie drużyny Diecezji Łowickiej wystąpili:
1. ks. Łukasz Antczak – Diecezjalny Duszpasterz Sportowców
2. ks. Robert Błaszczyk -Wikariusz w Międzyborowie
3. ks. Grzegorz Cieślak – Prefekt WSD
4. ks. Piotr Kaczmarek – Wicerektor WSD
5. ks. Witold Panek – wikariusz parafii pw. Świętego Ducha w Łowiczu
6. ks. Piotr Rudnicki – wikariusz parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie
7. Ks. Krzysztof Wasiak – proboszcz w Błoniu
8. ks. Jacek Zieliński – doktorant UKSW w Warszawie

Jak wspomniałem wyżej, chcemy przez ten rok trenować. Zatem zapraszam chętnych kapłanów na treningi na Halę Klasyka do Skierniewic, w środy 20.30 – 21.30 oraz w soboty 19.30-21.00. Zainteresowanych proszę o kontakt 696 043 086.

Zapraszam również 21 lutego na Halę OSiR w Łowiczu. O godz. 13.30 reprezentacja księży zagra mecz z Radnymi Miasta Łowicza. Mecz w ramach finałów XI GP Diecezji Łowickiej Ministrantów i lektorów w kategorii „Open”.