Patronalne święto ku czci bł. Bolesławy Lament

3 LUTEGO 2015

M.in. o tych faktach z życia bł. Bolesławy traktuje książka „Błogosławiona z arcybiskupiego grodu” autorstwa Krzysztofa Marka Wiśniewskiego. Łowiczanin, pedagog, z zamiłowania historyk i przewodnik PTTK zadedykował ją swoim wnukom. – Książkę napisałem dla wszystkich mieszkańców Łowicza, aby byli dumni, że z tego arcybiskupiego grodu wyszła w świat taka osoba jak Bolesława Lament, która była prekursorką ekumenizmu – mówi K. M. Wiśniewski.

Promocja wydawnictwa odbyła się po Mszy św. w kościele Świętego Ducha w Łowiczu. Tym samym, w którym późniejsza błogosławiona była ochrzczona. Eucharystii przewodniczył bp Józef Zawitkowski. Na koniec udzielił błogosławieństwa relikwiami bł. Bolesławy. Można je było ucałować tak, jak w każdy 29 dzień miesiąca. W świętoduskiej świątyni sprawowana jest wtedy Msza św. z nowenną o wstawiennictwo błogosławionej łowiczanki. Uczestniczą w niej mieszkańcy miasta należący do Rodziny Misyjnej bł. Bolesławy Lament, a także siostry misjonarki Świętej Rodziny, które prowadzą w Łowiczu przedszkole diecezjalne pw. bł Bolesławy. Patronalne święto przedszkolaki uczciły zabawą. Siostry zorganizowały dla nich bal świętych.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.