540. Bóg jest Miłością!

17 GRUDNIA 2014

Ksiądz Jan w ciągu wielu lat pracy kapłańskiej pełnił wiele zadań: był krajowym duszpasterzem więziennictwa, pracował w kilku parafiach jako wikariusz i proboszcz, posługiwał w WMSD w Warszawie jako ojciec duchowny i wykładowca. Dzięki temu mógł podzielić się z nami swoim bogatym doświadczeniem. Rekolekcjonista przypomniał nam, że miłość, która jest trwałą postawą, a nie jedynie uczuciem, zaczyna się od poznania drugiego, a opiera się na odpowiedzialności i szacunku dla innych. Wyrazem naszej miłości do ludzi jest troska, czyli konkretne działanie. Te prawdy są zawsze aktualne, a przypomniane przed Narodzeniem Pańskim, mogą jeszcze lepiej przygotować nas na przyjście Pana.

Księdzu Janowi Sikorskiemu życzymy wielu łask na dalsze lata posługi duszpasterskiej, aby mógł dalej z wielkim zapałem służyć Chrystusowi i Jego owczarni. Niech Bóg błogosławi naszemu Rekolekcjoniście za wygłoszone słowo i podjętą posługę.