Poświęcenie placu pod budowę kościoła w Rawie Mazowieckiej

18 PAźDZIERNIKA 2014

W niedzielę 12 października w kaplicy parafii – mieszczącej się w byłej kotłowni – bp Andrzej F. Dziuba przewodniczył Eucharystii, po której wraz z wiernymi, kapłanami z dekanatu i przedstawicielami samorządu przeszedł w procesji na plac budowy nowej świątyni.

W blasku pochodni trzymanych przez skautów tłum dotarł do metalowego krzyża. Z daleka wskazuje miejsce, gdzie w przyszłości stanie kościół parafii pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

Rawska parafia została erygowana 4 lata temu. Obejmuje teren osiedla Zamkowa Wola, popularnie zwanego Sójczym Wzgórzem. Krzyż ufundowali Ewa i Robert Klembowie z Grażyną i Kazimierzem Stefańskimi. Stoi u zbiegu ulic noszących nazwę dwóch królów – Kazimierza Wielkiego i Jana III Sobieskiego.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.