Święto patronalne Przedszkola Diecezjalnego w Sochaczewie

4 PAźDZIERNIKA 2014

Okazją było przypadające 2 października wspomnienie liturgiczne Świętych Aniołów Stróżów. W południe na dziedzińcu przedszkola ks. Piotr Żądło, proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Sochaczewie, poświęcił kapliczkę z figurą anioła. „Słoneczka”, „żabki”, „biedronki”, „pszczółki” i „wiewiórki” mają teraz nowego towarzysza zabawy, choć ten tylko przygląda się dzieciom ze swojego domku. To dzieło Benedykta Chojnackiego i jego wnuka Jasia Deszczyńskiego z grupy „żabek”. Pan Benedykt, emerytowany stolarz, nie może się nachwalić wnuka. – Jaś dzielnie mi pomagał. Wolał budowanie kapliczki od zabawy z rówieśnikami – mówi.

W przedszkolu prowadzonym przez siostry Misjonarki Krwi Chrystusa jest teraz 125 dzieci w 5 grupach wiekowych. Po południu przedszkolaki wraz z rodzicami i najbliższymi, siostrami misjonarkami, wychowawcami oraz pracownikami przedszkola uczestniczyły w Eucharystii w kościele parafii św. Wawrzyńca koncelebrowanej przez ks. Żądłę, ekonoma diecezjalnego ks. Adama Matysiaka, wiceekonoma ks. Łukasza Antczaka oraz księży z Domu Kapłana Seniora, który mieści się obok placówki. Jak na święto przystało, nie zabrakło również słodkich upominków – cukierków z wizerunkiem Aniołów Stróżów.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.