Dożynki w Pilawicach

5 WRZEśNIA 2014

Połączono go z dożynkami gminno-parafialnymi. W niedzielnej uroczystości, która rozpoczęła się Mszą św., uczestniczyli starosta sochaczewski Tadeusz Koryś i wójt gminy Mirosław Orliński. Sumę dożynkową o 11.30 odprawili proboszcz ks. Marcin Rutkowski oraz o. Damian Karczmar OFMConv, dyrektor Radia Niepokalanów. Franciszkańska rozgłośnia przeprowadziła transmisję Eucharystii.

Wieniec dożynkowy przygotowali mieszkańcy Kolonii Kożuszki. Pozostali parafianie zadbali o dary ołtarza. Mieszkańcy Szczytna przynieśli wino i nalewki, Chrzczan – miód, Pilawic – owoce, Kożuszek-Parcel – warzywa, Janaszówki – ziemniaki, Wyjazdu – chleb biały, Bogdańca – chleb razowy, bielanki i schola – kwiaty polne, a ministranci i lektorzy – węgielki liturgiczne.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.