I. rocznica śmierci ks. prałata Mieczysława Iwanickiego

13 SIERPNIA 2014

Ten długoletni proboszcz miejscowej parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP i dziekan rawski zmarł rok temu. W rocznicę śmierci lubianego kapłana mieszkańcy uczcili jego pamięć, uczestnicząc w Eucharystii w świątyni, w której sprawował Msze św.

Uroczystości w 1. rocznicę śmierci ks. Iwanickiego zorganizowano z inicjatywy dziekana rawskiego ks. Bogumiła Karpa, władz samorządowych oraz dyrekcji i społeczności rawskich szkół, obok których stanęła rzeźba.

Ks. Piotr Nowak, wikariusz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Rawie Mazowieckiej, zrealizował film o prałacie Iwanickim. Zawiera on m.in. relację z uroczystości pogrzebowych oraz wypowiedzi osób wspominających ks. M. Iwanickiego.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.