Mariańska Pielgrzymka do Lichenia

22 LIPCA 2014

W tym roku już po raz 34. z Góry Kalwarii do Lichenia wyruszyła grupa ok. 200 pielgrzymów, którzy z błogosławieństwem sprzed grobu bł. o. Stanisława Papczyńskiego – założyciela księży marianów – w Mariance udali się w drogę. Znaczna część 285-kilometrowej trasy biegła przez diecezję łowicką. Pątnicy mariańscy wędrowali m.in. przez Międzyborów, Puszczę Mariańską, Skierniewice, Bełchów, Łyszkowice, Domaniewice, Chruślin, Sobotę i Łęki Kościelne.

Tegoroczna pielgrzymka do Lichenia przebiegała pod hasłem: „Dekalog – słowa dla mnie”. – Uczestnicząc w tych rekolekcjach w drodze, wszyscy razem chcemy odkrywać te 10 słów, które Bóg skierował do każdego z nas. To On nam je dał jako drogowskazy do szczęścia. Idąc wspólnie, zastanawiamy się, jak wprowadzać je w życie – mówi ks. Andrzej Siejak MIC, przewodnik pielgrzymki, na co dzień pracujący w Puszczy Mariańskiej.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.