471. 20-lecie Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu – kartka z kalendarza – cz. 12 – „Rekolekcje seminaryjne”

29 LIPCA 2014

Nie jest to łatwy czas, bo wymaga sporo duchowego i fizycznego wysiłku. Przez czas rekolekcji trwa tzw. silentium religiosum, a to znaczy, że się wtedy zachowuje ciszę, nie rozmawia, tak, aby przekazywane treści jak najgłębiej zapadły do serc kleryków. Przez te wszystkie lata przybyło do nas wielu znamienitych mówców i autorytetów czy po prostu ciekawych kapłanów. Trudno wymienić wszystkich, ale można wspomnieć choćby: o. Wojciecha Jędrzejewskiego OP, ks. Dariusza Kowalczyka, ks. Michała Janochę, o. Leona Knabita, ks. Romana Pindela (dziś biskupa), ks. Tadeusza Huka, ks. Krzysztofa Grzywocza, ks. Jana Konarskiego, ks. Krzysztofa Wiśniewskiego, o. Pawła Przygodzkiego, ks. Aleksandra Radeckiego.