Nowa Parafia w Skierniewicach

28 CZERWCA 2014

Uroczystego erygowania nowej parafii p.w. Niepokalanego Serca N.M.P. dokonał Pasterz Diecezji, bp Andrzej Franciszek Dziuba, a dekret erekcyjny odczytał kanclerz kurii, ks. prał. Stanisław Plichta. Tym samym został powołany na stanowisko Administrator Parafii. Został nim ks. Rafał Babicki, dotychczasowy wikariusz w parafii N.S.P.J. w Skierniewicach i wieloletni przewodnik ŁPPM na Jasną Górę.

Tymczasowa kaplica została wypełniona po brzegi. W uroczystej Mszy św. wzięli udział także kapłani z dekanatów skierniewickich, pracownicy Kurii Diecezjalnej, Moderatorzy WSD w Łowiczu, zaprzyjaźnieni kapłani oraz siostry zakonne i rzesza wiernych ze Skierniewic. Modlił się także ze wszystkimi Pan Prezydent Miasta Skierniewice Leszek Trębski.

W homilii wygłoszonej przez Biskupa Łowickiego nie tylko został poruszony temat związany z Niepokalanym Sercem Maryi. Biskup wspomniał również o całym procesie powstania tej parafii i tego miejsca. Duża zasługa w tym dwóch Dziekanów miejscowych – ks. prałata Jana Pietrzyka, który ofiarował ziemię parafialną pod zamianę oraz ks. prałata Jacka Berezińskiego, z którego to parafii powstała nowa. Przy tej okazji został także wspomniany Pan Prezydent Miasta Skierniewice i Jego współpracownicy, którzy także od strony formalnej wsparli powstanie nowej jednostki administracyjnej Kościoła Łowickiego.

Nie byłoby tego budynku, gdyby nie duża determinacja Ekonoma Diecezji. ks. Adama Matysiaka i jego poprzednika ks. Bogumił Karpa jak i firm, które podjęły się dzieła budowy przedszkola. Gmach został wzniesiony w przeciągu kilku miesięcy a jakość prac wykonanych jest bardzo wysoka.

Już od września rusza w tym budynku przedszkole diecezjalne, które będą prowadziły Siostry Misjonarki Świętej Rodziny z Bordeaux. Zapisy cały czas trwają.

Na koniec parafianie, ksiądz Rafał Babicki oraz Pan Prezydent podziękowali ks. Biskupowi za ten nowy dar dla Miasta i społeczności Skierniewic, jakim jest parafia. Również wielu innych gości zabrało głos i przekazało dary na rzecz nowej parafii.

Od Niedzieli można będzie już uczestniczyć w życiu liturgicznym nowej parafii. Msze św. w niedziele będą sprawowane o godz. 8.00, 11.30 i 19.00.

Więcej zdjęć można obejrzeć na stronie internetowej ŁPPM.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.