Boże Ciało w łowickich parafiach

22 CZERWCA 2014

W tym roku procesja po Mszy św. koncelebrowanej przez Biskupa Ordynariusza wyruszyła z kościoła Chrystusa Dobrego Pasterza. Trasa tej procesji wiedzie ulicami Jana Pawła II i Stanisławskiego do kościoła Świętego Ducha.

Mimo niesprzyjającej aury – częste opady deszczu – uroczystość zgromadziła wielką rzeszę wiernych obydwu parafii. I w tej procesji nie zabrakło kolorowych Łowickich pasiaków ale w przeciwieństwie do tej czwartkowej na Starym Rynku, tu wszyscy wierni uczestniczą aktywnie w modlitwie Kościoła, a nie są tylko widzami.

Po dwa ołtarze przygotowały poszczególne parafie. Na zakończenie, przy kościele Świętego Ducha biskup Andrzej wygłosił homilię a następnie udzielił błogosławieństwa zgromadzonym wiernym Najświętszym Sakramentem.

Podobna procesja wyruszyła w parafii Matko Bożej Nieustającej Pomocy na Korabce.

Zdjęcia z procesji Krzysztof Błaszczyk.