I Diecezjalna Pielgrzymka Niewidomych, Niedowidzących oraz ich Przewodników

22 CZERWCA 2014

Intencją spotkania w Głogowcu było również dziękczynienie za kanonizacje papieży Jana XXIII i Jana Pawła II, którzy wiele troski okazywali chorym i niepełnosprawnym.

Przybyłych powitał kustosz sanktuarium ks. Piotr Kalisiak przedstawiając historię tego miejsca. Przygotowując się duchowo do Mszy św. modlono się na Różańcu. Modlitwę poprowadził ks. Piotr Dominiak, diecezjalny duszpasterz niewidomych. Eucharystię poprzedziła konferencja o matce Elżbiecie Czackiej, założycielce Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża, która poświęciła ociemniałym swoje życie. Przedstawicielki zgromadzenia przyjechały do Głogowca. Wraz z siostrami przybył krajowy duszpasterz niewidomych ks. Andrzejem Gałka.

Za rok we wrześniu Łowicz będzie gościł ogólnopolską pielgrzymkę Niewidomych.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Poniżej zapis dźwiękowy homilii wygłoszonej przez Ordynariusza Diecezji Łowickiej