II 24 godzinna pielgrzymka biegowa Łowicz – Częstochowa

21 CZERWCA 2014

Jest to inicjatywa oddolna funkcjonariuszy Służby Więziennej, którzy w wolnym czasie organizują tę pielgrzymkę. Towarzyszy im ks. Bogdan Skóra, który od lipca zeszłego roku pracuje w ZK w Łowiczu jako kapelan.

Rozpoczęcie pielgrzymki nastąpiło uroczyście na Nowym Rynku, gdzie jest główna arena Dni Łowicza, a pielgrzymka jest „imprezą towarzyszącą” temu przedsięwzięciu. Pan Burmistrz Krzysztof Kaliński podkreślił fakt, że skoro po raz drugi ta grupa ludzi bierze udział w pielgrzymce, to jest to już tradycja, którą trzeba kultywować. Obecny na stracie był ks. prał Wiesław Skonieczny – Proboszcz parafii katedralnej, na terenie której mieści się Zakład Karny, który wraz z obecnymi kapłanami pobłogosławił pielgrzymów. Słowo końcowe do uczestników wypowiedział Zastępca Dyrektora ZK ppłk. Krzysztof Sznicer.

Pielgrzymi po przebiegnięciu ponad 220 km dotrą na szczyt Jasnej Góry w niedzielę około godz. 8.00. O godz. 11.00 w kaplicy Cudownego Obrazu zostanie w intencji pielgrzymów i z ich udziałem odprawiona Msza św. Powrót do Łowicza nastąpi około godz. 17.00 a potem na scenie będzie uroczyste powitanie przez Władze Miasta.