451. Wakacyjne rekolekcje dla kandydatów na lektorów

20 CZERWCA 2014

Zanim zostanie się lektorem, trzeba przejść pewną drogę przygotowań, nauki, formacji liturgicznej i modlitewnej. Tak, aby lektor miał nie tylko dużą wiedzę religijną i liturgiczną, ale przede wszystkim był człowiekiem głęboko wierzącym i dojrzałym do tej zaszczytnej funkcji, którą ma pełnić w Kościele. Przez cały rok kandydaci uczestniczą w specjalnych kursach, które są organizowane przez wybrane parafie naszej diecezji oraz przez nasze Seminarium. Cały wysiłek przygotowań zmierza do tego, by na jesieni z rąk Księdza Biskupa otrzymać promocję lektorską. Ale zanim to nastąpi trzeba przyjechać do Seminarium i przeżyć tu kilkudniowe rekolekcje, podczas których przewidujemy wiele ciekawych doświadczeń i atrakcji. Jest tu czas na modlitwę, wykłady, egzaminy, ale także na zabawę, sport i radość bycia we wspólnocie.

Dlatego przypominamy Duszpasterzom o zgłoszeniach swoich kandydatów do Seminarium na wakacyjne rekolekcje. Zgłoszeni kandydaci zabierają ze sobą Biblię, zeszyt do notatek, długopis, śpiwór, rzeczy osobiste, strój sportowy oraz strój odpowiedni do kaplicy.

Już na Was czekamy, Drodzy Kandydaci!
Do zobaczenia w Seminarium+