Dzień Rodziny w „Klasyku” w Skierniewicach

11 CZERWCA 2014

Nie inaczej było w Zespole Szkół im. ks. S. Konarskiego podczas Dnia Rodziny, który zorganizowała klasa Va. Impreza integracyjna odbyła się w lesie w Zwierzyńcu, gdzie rodzice wraz z wychowawczynią Małgorzatą Ładą przygotowali ognisko, na którym, zamiast kiełbasek, dzieci smażyły samodzielnie wykonane omlety. Później nad ogniem upieczono chleb, a w popiele – ziemniaki. Największą atrakcją spotkania był mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy dziećmi a rodzicami, który zakończył się zwycięstwem dorosłych. Mimo wielkiego zaangażowania piątoklasistów, ojcowie nie dali się pokonać.

Przed meczem, w którym brały udział także dziewczęta, odbył się kurs udzielania pierwszej pomocy, który przeprowadził jeden z rodziców. Uczniowie i rodzice ćwiczyli układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, a także przeprowadzanie sztucznego oddychania na fantomie Zenku. Podczas kursu dzieci nauczyły się także, jak korzystać z defibrylatora.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.