Uroczysta elewacja relikwii bł. o. Stanisława Papczyńskiego

13 MAJA 2014

Relikwie błogosławionego nieśli dorośli, dzieci, młodzież, a także osoby konsekrowane, wśród których był ks. Wacław Makoś, w latach 2002-2007 wicepostulator procesu beatyfikacyjnego o. Stanisława. W drewnianym kościele, po krótkiej modlitwie, oddali cześć relikwiom przez ucałowanie. Eucharystii, jak i procesji przewodniczył proboszcz parafii i przełożony domu zakonnego ks. Krzysztof Piotr Wojcieszak.

Uroczystość zbiegła się z zakończeniem procesu diecezjalnego, potrzebnego do kanonizacji bł. Stanisława Papczyńskiego – 30 kwietnia w Kurii Diecezjalnej ełckiej bp Jerzy Mazur zamknął proces o domniemanym cudownym uzdrowieniu za przyczyną bł. o. Papczyńskiego. Sprawa dotyczyła osoby ciężko chorej, przebywającej na oddziale intensywnej terapii, której stan uznano za krytyczny. Rodzina z kilkoma przyjaciółmi rozpoczęła nowennę o zdrowie hospitalizowanej osoby za przyczyną bł. o. Stanisława. Stan chorej uległ poprawie jeszcze przed końcem nowenny. Wkrótce została ona przeniesiona z oddziału intensywnej terapii, a później opuściła szpital bez widocznych śladów przebytej choroby. W czasie ostatniej, publicznej sesji, 30 kwietnia, biskup Mazur uznał, że proces został przeprowadzony zgodnie z prawem kościelnym. 6 maja w Kongregacji ds. Świętych zostały złożone akta procesu kanonizacyjnego o. Papczyńskiego i rozpoczął się decydujący etap badania sprawy domniemanego cudu.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.