Wyjątkowa Droga Krzyżowa w Żyrardowie

12 KWIETNIA 2014

Już po raz dziesiąty młodzież ze Stowarzyszenia Fabryka Feniksa i członkowie GRH Strzelcy 31. Pułku Piechoty ze Mszczonowa w profesjonalny sposób odegrali sceny drogi krzyżowej i śmierci Jezusa Chrystusa. Tym razem rozważania Jana Pawła II czytał aktor Jarosław Gajewski, a czas przeznaczony na rozważania wypełniony był śpiewem Antoniny Krzysztoń i muzyką wygraną przez Kubę Sokołowskiego i Michała Niedziałka.

Męka Pańska w wykonaniu amatorów ma już swoją renomę, więc kościół MB Pocieszenia wypełnił się po brzegi. – Pamiętam, że kiedy wystawialiśmy drogę krzyżową po raz pierwszy, bardzo się bałem, czy nie osiągniemy efektu groteski – wyznaje ks. Adam Bednarczyk, proboszcz parafii. – Na szczęście nasze widowisko z roku na rok nabiera rozmachu i autentyczności, a Jacek Rubikowski, grający Jezusa, jest człowiekiem wierzącym, więc bardzo się angażuje – dodaje.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.