411. Droga Krzyżowa ulicami Łowicza

12 KWIETNIA 2014

Nabożeństwo rozpoczęło się w parafii p. w. Chrystusa Dobrego Pasterza i organizowane było przez miejscowych duszpasterzy. Modlitwy i rozważania skoncentrowane były wokół cierpienia i trudności jakie przeżywał bł. Jan Paweł II. Papież pomimo niechęci ze strony wielu ludzi nie poddał się swej chorobie i walczył o Kościół i Boga dla dobra człowieka do ostatka. Był to jednocześnie człowiek skromny i słaby, tak jak my, który tylko dzięki łasce Bożej mógł rozwiązywać problemy. Jego wielkość polegała na oddaniu się Ojcu Niebieskiemu. Za dary, które otrzymali wierni za pośrednictwem bł. Jana Pawła II, wszyscy wspólnie dziękowaliśmy Ukrzyżowanemu. Drogę zakończyliśmy pod pomnikiem błogosławionego Papieża na Starym Rynku przed Bazyliką Katedralną.