Ekstremalna Droga Krzyżowa

5 KWIETNIA 2014

Jej trasa liczyła 30 km. Ponad 160 osób przez pół nocy wędrowało po skierniewickich ulicach, zatrzymując się przy kościołach, kaplicach i cmentarzach, gdzie rozważane były kolejne stacje Drogi Krzyżowej. Wytrwali pielgrzymi podzieleni zostali na 10-osobowe grupy, z których każda otrzymała rozważania męki Pana Jezusa, mapę trasy, specjalne odznaki i brzozowy krzyż.

Wierni zachęcani byli do tego, by tę nocną pielgrzymkę odbyć w ciszy. Co szczególnie cieszy, w Ekstremalną Drogę Krzyżową zaangażowały się niemal wszystkie skierniewickie parafie, nie wyłączając kościoła w dzielnicy Rawka. Pierwsza stacja znajdowała się na cmentarzu św. Józefa, zaś ostatnia – przy kościele św. Stanisława. Tam też harcerze z ZHP rozdawali grochówkę, ciepłą herbatę i zachęcali do odpoczynku na materacach i kanadyjkach.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.